İzmir

biletaldim.com tamemen ücretsizdir.

İzmir

İzmir

İzmir

Ege Denizi ve Ege Adaları ile çevrelenen İzmir, Türkiye’nin tarihi açıdan en zengin şehirleri arasında bulunuyor. Diğer yandan Çeşme, Foça ve Alaçatı gibi plajları ve denizi ile ünlü tatil beldeleri ile de öne çıkan bu kent, keyifli bir tatil yaşamak isteyenlerin tatil listelerinde başı çekiyor. Yaz tatili için gidenleri dahi kültürel mirasının içine çeken, Ege kültürünü her durağında hissettiren ve büyüleyici doğası ile insana huzur veren bu kenti tüm hızıyla keşfetmek için birucuzbilet.com ayrıcalığı ile İzmir otobüs bileti alabilir, keyif dolu bir yolculuk ile tatil planlarınıza başlayabilirsiniz.

İzmir, Türkiye'nin İstanbul ve Ankara'dan sonra üçüncü büyük metropolü ve[2]fuarlar merkezi, ticaret ile bütünleşmiş çağdaş bir liman kentidir.

İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır. Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan Efes, Roma’nın imparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi. Tüm İyonya kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu. Bu maksatla da bu şehre "Güzel İzmir", "Eski İzmir" ve "la Perle de l'Ionie" (İyonya'nın İncisi) deniyordu. Tarihten beri bu tanımlarla yıllar sonra şehrin sıfatı hâline gelmiştir.

İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olup, yazın denizden gelen taze bir serinlik güneşin sıcaklığını alıp götürmektedir. Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. İzmir Limanı, Mersin Limanı'ndan sonra Türkiye'nin en büyük limanıdır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir, uluslararası sanat festivalleri ve İzmir Enternasyonal Fuarı ile de önemli bir yer tutar.


En Uygun İzmir Otobüs Bileti


Muhteşem manzaraların ve kültürel zenginliğin merkezi olan İzmir otobüs seferleri en sık düzenlenen rotalar arasında bulunuyor. Bornova da konumlanan İzmir Otogarı, şehri ziyarete gelen tüm yolcuları karşılıyor. İzmir’e seyahat etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği otobüs firmaları arasında bulunan Nilüfer Turizm,Metro Turizm,Pamukkale Turizm  uygun otobüs bileti fiyatları ile kara yolu seyahatini hem hesaplı hem de keyifli bir hale getiriyor. Bütçeyi zorlamayan ucuz İzmir otobüs bileti alternatiflerine göz atarak, deniz kokan bu liman şehrine ekonomik bir yolculuk gerçekleştirebilir, kenti karış karış gezebilirsiniz.

Otobüs Markaları